Akne tedavisinde Karanfil yağı nasıl kullanılır?

63
Akne tedavisinde Karanfil yağı nasıl kullanılır?

Akne kadar can sıkıcı ve çözümü zor bir cilt problemi yaşadınız mı? İnsanların çoğunluğu için akne oldukça basit cilt problemi gibi gözükebilir. Fakat gençler için durum aynı değil ne yazık ki. Gençlerin, yetişkinlerden daha fazla sivilceye yatkın bir cilde sahip olması da önemli rol oynamaktadır.

Akneyi evde doğal çözüm üretmek isteyenler için harika bir içerik paylaşıyoruz. Evde basit ve kolay yöntemle aknelerinizden kurtulmak istiyorsanız; ihtiyacınız olan tek şey: karanfil yağı! Evet biraz meraklandırdıysak seni, detaylara geçebiliriz.

Akne neden oluşur?

Akne veya sivilce, vücudun hormonal değişiklikler sonrasında normalden fazla sebum üretiminden dolayı oluşan cilt rahatsızlığıdır. Aşırı üretilen sebumun cilt gözeneklerinin yeteri kadar temizlenmemesi ile tıkanarak ortaya çıkan durumdur. Akne birçok formda görünebilir ve bazen ağrılı olarak da ortaya çıkabilir.

Akne tedavisi nasıl yapılır?

Günümüzde akne için birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat her insanın cilt yapısı ve bünyesi farklı olduğundan, göreceği fayda da farklı olabilir. Sivilce ürünlerinin çoğunda cildin daha da hasar görmesine neden olabilecek kimyasallar bulunur. Özellikle hassas tenli insanlar, kimyasal ilaçlar kullanırken dikkatli olmalıdır.

Akne tedavisi de dahil tüm cilt problemlerinde önceliğimiz doğal yollardan çözüme ulaşmaktır. Site olarak, tüm içeriklerimizi açıklayıcı şekilde paylaşmaya özen gösteriyoruz. Tabii, her zaman uzman bir hekime danışmadan farklı tedavileri denemenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü sizin sivilce diye önemsemediğiniz rahatsızlıklar farklı hastalıkların belirtisi olabilir.

Akne Tedavisinde Neden Karanfil Yağı Kullanılmalı?

Karanfil bitkisinin, kuru aromatik çiçeklerinden elde edilen karanfil esansiyel yağı, sağlam antibakteriyel özelliği ile bilinir. Tropik bitki yağı, baharatlı, ağır bir aroma ve soluk sarı renk tonuna sahiptir. Doğal anestetik özelliği ile diş ağrısını hafifletmek için diş hekimliği alanında petrolün popüler olmasını sağlamıştır. Analjezik ve antiseptik özellikleri yağı, cilt enfeksiyonu ve akne gibi popüler cilt problemleri ile savaşmak için ideal kılar. Bu yağ, sadece ciltteki yabancı maddeleri ve akne oluşumuna neden olan bakterileri öldürmekle kalmaz aynı zamanda kistik akne kaynaklı ağrıyı da azaltır.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın