Akne Karşıtı Soyulabilir Bal Maskesi

Sivilce & AkneSoyulabilir MaskeYüz Maskeleri

Soyulabilir maskeler, nem ve sıkılaştırıcı bileşenlerin doğrudan cildinize oturmasını sağlar. Temizleme işlemi toksinleri ve kiri dışarı çıkarabilir ve gözeneklerinizi sıkılaştırır. İşte akne karşıtı harika bal maskesi!

Maske Hazırlama Süreci

Tüm maskelerin “yapıştırıcı” görevi görmesi için bazı maddelere ihtiyacı vardır. Bu, kuruduktan sonra maskeyi bir arada tutar, böylece onu soyabilir ve gözeneklerinizden yapışkanları çıkarabilirsiniz.

Jelatin, maske oluşturmanın iyi bir yoludur. Jelatini genellikle evde maske için kullanması en kolay olan toz halinde bulabilirsiniz .

Bazı insanların sadece balla maske yapmaya ve jelatini dışarıda bırakmaya çalıştığını gördüm. Genellikle maske soyulacak kadar bir arada kalmaz. Normal bir yıkama maskesi yapmaya istekliysen bu sorun olmayabilir. Ancak soyulabilir bir maskenin temizleme etkisini istiyorsanız, jelatin harika çalışır.

Diğer seçenek sayfalardır. Bir çarşaf kullanmak için onları satın alabilir veya kağıt mendil kullanabilirsiniz. Maske püresini doğrudan cildinize sürün ve ardından üstüne hafifçe vurun. Her şey kuruduktan sonra, çarşafı soyarak her şeyi soyabilirsiniz. Bunlar oldukça iyi çalışıyor ancak biraz pratik gerektirebilir.

Akne İçin Soyulabilir Bal Maskesi

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı Bal
  • 1 yemek kaşığı (toz) Jelatin
  • 2 damla Çay Ağacı Yağı

Soyulabilir Maskenin Uygulanışı

  1. Temiz bir yüzle başlayın ve varsa tüm makyajınızı silin.
  2. Mikrodalga var ise buna uygun bir kaseye koyup, 10 saniye mikrodalgada ısıtın. Yoksa hafif ısı kaynağında jel hale gelmesini sağlayın.
  3. Bal ve çay ağacı yağı damlalarını ekleyin ve karıştırın.
  4. Yüzünüze uygulayın.

Neden Bu Malzemeler?

Bal, doğal bir anti-mikrobiktir ve maskeyi bir arada tutar. Çay ağacı yağı gözeneklerinize nüfuz edecek ve sivilceyi kurutacaktır. Çok fazla kullanmamaya dikkat edin yoksa cildinizi kurutur.

Maskeyi Geliştirmek İsterseniz Eğer;

Daha fazla gözenek temizleme gücü mü istiyorsunuz? % 2 salisilik asit solüsyonu ekleyerek maskeyi güçlendirin. Bu çözümleri çoğu güzellik mağazasından veya çevrimiçi sipariş vererek elde edebilirsiniz. Hepsi aynı ürünlerdir, bu yüzden lüks marka için fazladan para harcamayın.

Bu maskeyi daha etkili kılmak için uygulamadan önce yüzüme hafif bir buhar veriyorum. Hızlı bir buhar yapmak için jelatinin soğumasını beklediğiniz birkaç dakikayı kullanın. Ocakta bir tencere kaynar su kullanıyorum. Bu, gözeneklerinizi açar, böylece maske işini yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir