Kurumuş Dudaklardan Kurtulmak İçin 9 Sır

Dudak Bakımı

Kurumuş dudaklar, çoğunlukla kış aylarında kendini gösteren bir cilt problemidir. Öyle bir rahatsız edici durumdur ki, kendisini

Neden Kuru, Çatlamış Dudaklar?

Dudaklar, vücudun yağ bezleri bulunmayan birkaç bölgesinden biridir. Örneğin, yüzün kuruduğunda yağ bezleri, yüzünün nemli kalmasına yardımcı olmak için üretimi hızlandırır. Dudaklar bunu yapamaz ve bu da onları kurumaya daha yatkın hale getirir. Bu da ölü derinin pul pul dökülmeye ve soyulmaya başlamasına neden olur.

Dudaklarınızdaki Kuru Ciltten Nasıl Kurtulunur ve Önlenir

Kuru ciltten kurtulmak ve tekrar olmasını önlemek için bu on ipucunu izleyin.

  1. Diş fırçası ile ölü deriyi nazikçe fırçalayın.
  2. Çatlamış dudaklara yardımcı olmak için nemlendirin.
  3. Su alımınızı artırarak sulu kaldığınızdan emin olun.
  4. Kış aylarında fanı kapatın (yapabiliyorsanız).
  5. Ağzınız kapalı uyumanıza yardımcı olması için sinüs tıkanıklığını önleyin.
  6. Düzenli olarak dudaklarınızı pul pul dökün.
  7. Dudak bakımı rutini geliştirin.
  8. Çantanızda Chapstick veya dudak kremi taşıyın.
  9. Dudaklarını yalama!

Bu ipuçlarını günlük hayatınıza dahil etmeye başladığınızda, her gün kuru cilt için endişelenmenize gerek kalmayacak!

1- Diş Fırçalamadan Sonra Dudağı Da Fırçala

Sabah dişlerinizi fırçalamayı bitirdikten sonra, diş fırçanızdaki tüm diş macununun durulandığından emin olun. Ardından diş fırçasını dudaklarınız boyunca dairesel hareketlerle nazikçe ovalayın. Bu, ölü derinin bir kısmını dudaklarınızdan çıkarmaya yardımcı olabilir. Peeling için ucuz, etkili bir alternatiftir ve bunu günlük olarak yapabilirsiniz.

2- Çatlamış Dudaklara İhtiyacı Olan Nemi Kazandırın

Hindistan cevizi yağı dudaklarınızı nemlendirmenin en iyi yollarından biridir! Hindistan cevizi yağı uyguladığınızda, makyaj rutininize bağlı olacaktır. Ruj veya dudak parlatıcısı sürmeyi seviyorsanız, hindistancevizi yağını gece yatmadan önce uygulayın. Makyaj hayranı değilseniz veya rujlardan uzak duruyorsanız, gün boyunca sürmek için yanınızda küçük bir kap hindistan cevizi yağı taşıyabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı sürmek için parmağınızı veya pamuklu bir çubuğu hindistancevizi yağına batırın. Ardından az miktarda dudaklarınıza sürün. Unutmayın, biraz uzun sürer!

3- Düzenli Su Tükettiğinden Emin Ol

Vücudunuzu düzgün bir şekilde nemlendirmek içinizden başlar. Nemli kaldığınızdan emin olarak kuru cildin oluşmasına engel olun. Vücudunuzun içi su ile beslendiği sürece, vücudunuzun dışı da daha fazla nemlenecektir!

4- Fanlı Isıtıcı veya Soğutucu Yüzünüze Vurmasın

Rüzgar sürekli olarak yüzünüze estiğinde kuru, çatlamış bir cilde neden olur. Aynı şey, fan açık uyuduğunuzda da olur. Uyumak için beyaz sese ihtiyacınız varsa, beyaz bir gürültü makinesi düşünün veya fanı gece yüzünüzden uzaklaştırın.

5- Burun Tıkanıklığı Probleminiz Var Mı?

Bütün gün ağzınızdan nefes almasanız bile, ağzınız açık uyumak için iyi bir şans var. Burnunuz ikinci kez tıkanırsa, uykunuzda ağzınızı açarsınız. Ağzınızdan nefes almayı durdurmak için biraz Vicks alın. Bu genellikle sabahları daha kötü olan kuru cildin arkasındaki suçludur.

6- Dudaklara Da Peeling Uygulayın

Dudaklarınızı peeling yapmak, tıpkı yüzünüzü peeling yapmak gibidir. Kahve, şeker doğal peelingler arasında yer alır. Bunlardan birini deneyebilirsin.

7- Dudak Bakım Rutini Oluşturun

Dudaklarınızın pürüzsüz kalmasını sağlamak için dudak bakımı rutini önemlidir. Bir kez peeling yapmak harika bir fikirdir, ancak sonuçların devamını görmek için tutarlı olmanız gerekir. Dudak bakımı rutinim haftada bir kez peeling yapmak ve her gece hindistan cevizi yağı uygulamaktan ibaret.

8- Sık Kuruyorsa Dudak Nemlendiricisi Taşıyın

Dudaklarınız kuruduğunda gün boyu nemlendirilmeleri gerekir. Unutma, kendilerini nemlendiremezler. Biraz dudak kremi veya dudak kremi alın ve çantanıza atın. Gün geçtikçe dudaklarınızın kuruduğunu hissettiği her an uygulayın.

9- Dudaklarınızı Kesinlikle YALAMA

Tükürük, yiyecekleri parçalamak için güçlü enzimler içerir. Çok çabuk yediğiniz için yarı yenmiş yiyecek parçalarını parçalamaya yardımcı olabilirse, dudaklarınızdaki hassas cilde ne yapabileceğini bir düşünün! Bunun yerine dudak kremi veya dudak kremi sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.